Fyrtel dla kejtra
Kategoria
12 - Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Główna, Ostrów Tumski- Śródka-Zawady-Komandoria, Warszawskie-Pomet-Maltańskie
Nazwa projektu
Fyrtel dla kejtra
Skrócony opis projektu
Psi plac zabaw w rejonie Wartostrady to doskonała forma rozrywki nie tylko dla czworonogów.
Opis projektu
Fyrtel dla kejtra to projekt zakładający powstanie psiego wybiegu z prawdziwego zdarzenia, który zostanie wyposażony w szereg urządzeń zapewniających rozrywkę dla zwierząt i ich właścicieli. W obszarze inwestycji powstanie kilkanaście zabawek, takich jak np. pochylnie, tunele, przeskoki, labirynty i inne. Psi plac zabaw zostanie także wyposażony w małą infrastrukturę jak ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci, pojemniki na odchody, ogrodzenie, a także dodatkowe nasadzenia.
Dodatkowo bezpieczeństwo na placu i w jego okolicy zapewni monitoring wizyjny (kamery).
Dodatkowo bezpieczeństwo na placu i w jego okolicy zapewni monitoring wizyjny (kamery).
Lokalizacja, miejsce realizacji projektu
Ulica, rejon ulic
Wartostrada / HlondaInne istotne informacje dotyczące lokalizacji
Wartostrada przy ściance wspinaczkowej, Obręb: 01 - GŁÓWNA, arkusz: 08, działka: 3 lub Obręb: 01 - GŁÓWNA, arkusz: 65, działka: 13/9Potencjalni odbiorcy projektu
Właściciele psów, miłośnicy zwierząt, wszyscy mieszkańcy Poznania
Uzasadnienie dla realizacji projektu
W rejonie Głównej i Zawad brakuje miejsca, w którym swobodnie można spuścić psa ze smyczy, ponadto osiedla te borykają się z problemem psich odchodów na ulicy.
Wydzielenie obszaru dedykowanego dla psów zminimalizuje także powstające konflikty społeczne pomiędzy psiarzami, a rodzicami z dziećmi, którzy korzystają ze wspólnej przestrzeni parkowej. Dodatkowo wyposażenie inwestycji w monitoring wizyjny zapewni otoczeniu Wartostrady bezpieczeństwo.
Nasadzenia kompensacyjne i wyprofilowanie terenu dodatkowo pozwoli także na kompensacje przyrodniczą i zwiększy retencje powierzchniową obszaru.
Wydzielenie obszaru dedykowanego dla psów zminimalizuje także powstające konflikty społeczne pomiędzy psiarzami, a rodzicami z dziećmi, którzy korzystają ze wspólnej przestrzeni parkowej. Dodatkowo wyposażenie inwestycji w monitoring wizyjny zapewni otoczeniu Wartostrady bezpieczeństwo.
Nasadzenia kompensacyjne i wyprofilowanie terenu dodatkowo pozwoli także na kompensacje przyrodniczą i zwiększy retencje powierzchniową obszaru.
Projektowanie uniwersalne
Czy projekt jest zgodny z zasadami projektowania uniwersalnego:
TAK
Projekt nie posiada ograniczeń użytkowników, mogą z niego korzystać osoby w każdym wieku, nie generuje on ograniczeń w korzystaniu przez niepełnosprawnych, a nawet działa pozytywnie na niepełnosprawnych w ramach dogoterapii.
Szacunkowy koszt projektu
Składowa projektu | Koszt [w zł] |
---|---|
Wyposażenie psiego wybiegu (przykładowy spis zabawek w załączniku) | 144 000 |
Ogrodzenie 220mb x 800zł | 176 000 |
Mała architektura:
Stojaki rowerowe 2 x 600zł Ławki z oparciem 4 x 3 500zł Kosz na odpady 5 x 500zł |
17 200 |
Dodatkowe nasadzenia kompensacyjne:
Posadzenie drzewa (16-18cm) z 3-letnią pielęgnacją 29 x 2 000zł Zaprojektowanie terenu zieleni urządzonej 12 000zł |
70 000 |
Przygotowanie terenu - usunięcie zieleni niskiej - 1 500m2 x 35zł/m2
Wyprofilowanie terenu pod mikroretencje 20 000zł uwaga: założono zachowanie części naturalnej zielni |
72 500 |
Kamera panoramiczna 2 x 20 000zł
Macierz dyskowa 70 000zł Okablowanie 10 000zł |
120 000 |
SUMA: | 599 700 |
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Łączny koszt utrzymania zrealizowanego projektu w trakcie kolejnych 5 lat (np. koszty sprzątania, energii, wody, bieżących remontów, konserwacji)
SUMA: | 10 000 |
Dodatkowe załączniki
Wizualizacja 1 - psia toaleta | Wizualizacja_1.jpg |
Wizualizacja 4 | Wizualizacja_4.jpg |
Wizualizacja 3 - labirynt | Wizualizacja_3.jpg |
Wizualizacja 2 | Wizualizacja_2.jpg |
Przykładowe zestawienie urządzeń | Przykladowe zestawienie urzadzen.png |
Kontakt do wnioskodawcy
Ocena projektu
Projekt został wstępnie zaakceptowany przez Gabinet Prezydenta.
Wydział Gospodarki Nieruchomościami nie rekomenduje projektu do kolejnego etapu.
Uzasadnienie: Wydział Gospodarki Nieruchomościami, nie prowadzi postepowań, które uniemożliwiłyby realizację projektu, natomiast istnieje ryzyko utraty prawa własności na działce nr 13/9 (może stanowić ona nieruchomość zamienną w prowadzonych przez Miasto postępowaniach).
1. Czy wnioskodawca określił dokładną lokalizację projektu:
tak
Proszę ocenić czy określono konkretną lokalizację, a nie np. teren osiedla czy teren całego miasta.
Proszę ocenić czy określono konkretną lokalizację, a nie np. teren osiedla czy teren całego miasta.
2. Czy własność gruntu umożliwia realizację projektu – tzn. czy grunt znajduje się w zasobie Miasta Poznania lub Skarbu Państwa (we władaniu Miasta):
tak
3. Czy prowadzone są postępowania w stosunku do gruntów miejskich, które uniemożliwiałyby realizację zadania:
tak
4. Czy nieruchomość zagrożona jest utratą własności:
nie
5. Czy projekt ma być realizowany na terenach fortyfikacji poznańskich:
nie
Zespół obradował w składzie: Aneta Słowińska, 14.08.2020
Opiniowanie projektu przez:
-
zarządca terenu
:
Gabinet Prezydenta
Decyzja podjęta w pierwszym etapie: Projekt NIE jest rekomendowany do realizacji przez JednostkęNie złożono odwołaniaKarta Oceny Projektu Projekt jest rekomendowany do realizacji: nieUzasadnienie Rekomendacja negatywna. Istnieje ryzyko utraty prawa własności na działce nr 13/9 (może stanowić ona nieruchomość zamienną w prowadzonych przez Miasto postępowaniach). Ponadto PIM prowadzi działania zmierzające do zaprojektowania toru wrotkarskiego na działce nr 01/08/3 zatem lokalizacja wybiegu dla psów nie jest możliwa.Zespół Obradował w składzie: P.Pawełczak, K.Kubis, M.Rachelska-Gwóźdź -
Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta
Projekt jest rekomendowany do realizacji przez Jednostkę
Karta Oceny Projektu Projekt jest rekomendowany do realizacji: takUzasadnienie Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta popiera pomysł realizacji projektu. Brak jest w rejonie Głównej oraz Zawad wybiegu dla psów. W wyniku realizacji projektu wybudowane zostanie miejsce, w którym psy będą mogły być swobodnie spuszczone ze smyczy. Wydzielenie takiego zamkniętego obszaru zminimalizuje konflikty pomiędzy właścicielami psów, a rodzicami z dziećmi, którzy korzystają ze wspólnej przestrzeni zielonej. Proponujemy zweryfikować koszt utrzymania takiego wybiegu z jednostkami miejskimi, które się tym zajmują (rady osiedla, ZZM?).Zespół Obradował w składzie: Ewa Siwińska - Główny Specjalista BKPiRM Krzysztof Wawron - Zastępca Dyrektora BKPiRMKryteria zasadnicze 1. Zgodność z kompetencjami gminy - Czy proponowane zadanie jest zgodne z kompetencjami gminy i zakresem zadań realizowanych przez jednostki miejskie? - tak2. Zgodność z prawem lokalnym - Czy w dniu zgłoszenia projekt jest zgodny z obowiązującymi w Mieście planami, politykami i programami a w szczególności z:- zapisami miejskiego planu zagospodarowania – obowiązującymi oraz będącymi w opracowaniu? (w razie konieczności można zasięgnąć opinii WUiA, MPU, MKZ, MIR, PIM),
- innymi uchwałami Rady,
- zarządzeniami Prezydenta
3. Zgodność z przyjętą strategią i programami Miasta - Czy w dniu zgłoszenia projekt jest zgodny ze obowiązującą Strategią i programami Miasta Poznania? - tak4. Zadanie przewidziane do realizacji w Budżecie Miasta lub Wieloletniej Prognozie Finansowej - Czy proponowane zadanie jest już uwzględnione w Budżecie Miasta lub Wieloletniej Prognozie Finansowej? - nie5. Współpraca instytucjonalna - Czy projekt wymaga współpracy instytucjonalnej? - nie- Czy osoby odpowiedzialne za kierowanie daną instytucją przedstawiły wyraźną pisemną gotowość do współpracy w formie oświadczenia? - nie dotyczy6. Założenie o wykonaniu tylko jednego elementu - Czy projekt zakłada wykonanie wyłącznie jednego z elementów (etapów) realizacji zadania (np. dokumentacji projektowej), które w latach kolejnych będzie wymagało wykonania dalszych jego elementów (etapów), nieuwzględnionych we wniosku na dany rok? - nie7. Realizacja zadania dotycząca nieruchomości będącej własnością Miasta - Czy projekt dotyczy nieruchomości będącej własnością Miasta, na której prowadzona jest działalność komercyjna (nie dotyczy działalności dotowanej przez Miasto), przez którą rozumie się działalność prowadzoną w celu osiągania zysków? - nie8. Komercyjność projektu - Czy projekt ma charakter komercyjny tzn. wynika z niego, że można z niego czerpać bezpośrednie korzyści finansowe (przychody) w związku z realizacją projektu? - nie9. Możliwość realizacji zadania w przeciągu kolejnego roku budżetowego? - Czy możliwa jest realizacja zadania w trakcie roku budżetowego 2021? - tak10. Projekt zakładający budowę pomnika lub innych form upamiętnienia - Czy projekt zakłada budowę pomnika/pomników lub innych form upamiętnienia regulowanych przez odrębne przepisy? - nie11. Zgodność z przepisami prawa - Czy projekt narusza obowiązujące przepisy prawa, prawa osób trzecich, w tym prawa własności, ochrony wizerunku i dobrego imienia? - nie12. Realizacja na terenie miasta Poznania - Czy miejsce realizacji projektu wykracza poza teren Miasta Poznania? - nie13. Czy projekt jest wykonalny technicznie? - Wykonalność techniczna projektu, zgodna z wiedzą planistyczną i inżynieryjną, która polega na analizie m.in. czy:
a) projekt nie narusza norm, standardów oraz przepisów technicznych,
b) projekt jest możliwy do zrealizowania we wskazanej w zgłoszeniu projektu lokalizacji, w tym czy realizacja projektu nie koliduje z realizowanymi przedsięwzięciami Miasta,
c) realizacja projektu we wskazanej w zgłoszeniu projektu lokalizacji nie naruszy gwarancji udzielonej Miastu przez wykonawcę na istniejącą w tej lokalizacji infrastrukturę,
d) dostępne na rynku technologie umożliwiają realizację projektu,
e) do realizacji projektu są wymagane decyzje administracyjne, pozwolenia, zezwolenia, opinie lub inne dokumenty techniczne, a w konsekwencji, czy ich uzyskanie jest możliwe i pozwoli zrealizować projekt w trakcie roku budżetowego,
f) projekt nie zawiera wskazania potencjalnego wykonawcy, trybu jego wyboru lub znaków towarowych. - tak14. Konieczna dodatkowa opinia MKZ - Czy projekt wymaga opinii MKZ? - nie dotyczyKOSZTY Koszt projektu (kwota w zł) - określony przez Wnioskodawcę - 599 700 złKoszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach określony przez Wnioskodawcę - 10 000 złA. Czy wymagany budżet całkowity na realizację projektu jest zgodny z limitami finansowymi wskazanymi w Zasadach PBO21? - takB. Czy łączny koszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach przekracza 30% wartości zgłoszonego projektu? - nie
Koszt projektu (kwota w zł) - określony przez wydział merytoryczny - NIE OKREŚLONO KOSZTÓWKoszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach określony przez wydział merytoryczny - NIE OKREŚLONO KOSZTÓWKoszt oznakowania zrealizowanego projektu - NIE OKREŚLONO KOSZTÓWA. Czy wymagany budżet całkowity na realizację projektu jest zgodny z limitami finansowymi wskazanymi w Zasadach PBO21? - takB. Czy łączny koszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach przekracza 30% wartości zgłoszonego projektu? - nie - Wydział Gospodarki Nieruchomościami
-
Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska
Decyzja podjęta w pierwszym etapie: Projekt NIE jest rekomendowany do realizacji przez JednostkęKarta Oceny Projektu Projekt jest rekomendowany do realizacji: nieUzasadnienie Wydział prosi o zaopiniowanie projektu przez WGK i WGN. Koszty wykonania psich wybiegów, wskazane przez ZZM wynoszą od 60,00 do 650,00 zł brutto za m2 (w zależności od wyposażenia i rozmiaru wybiegu dla psów). Ponadto miejski zespół zadaniowy koordynujący Program Miejski „Kejter też Poznaniak” określił minimalną powierzchnię dotyczącą zakładania wybiegów w Poznaniu, która wynosi 0,25 ha.Zespół Obradował w składzie: Przemysław Surdyk - p.o.Dyrektora Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska, Magdalena Żmuda - Zastępca Dyrektora Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska, Monika Rucka - główny specjalista Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska.Kryteria zasadnicze 1. Zgodność z kompetencjami gminy - Czy proponowane zadanie jest zgodne z kompetencjami gminy i zakresem zadań realizowanych przez jednostki miejskie? - tak2. Zgodność z prawem lokalnym - Czy w dniu zgłoszenia projekt jest zgodny z obowiązującymi w Mieście planami, politykami i programami a w szczególności z:- zapisami miejskiego planu zagospodarowania – obowiązującymi oraz będącymi w opracowaniu? (w razie konieczności można zasięgnąć opinii WUiA, MPU, MKZ, MIR, PIM),
- innymi uchwałami Rady,
- zarządzeniami Prezydenta
3. Zgodność z przyjętą strategią i programami Miasta - Czy w dniu zgłoszenia projekt jest zgodny ze obowiązującą Strategią i programami Miasta Poznania? - tak4. Zadanie przewidziane do realizacji w Budżecie Miasta lub Wieloletniej Prognozie Finansowej - Czy proponowane zadanie jest już uwzględnione w Budżecie Miasta lub Wieloletniej Prognozie Finansowej? - nie5. Współpraca instytucjonalna - Czy projekt wymaga współpracy instytucjonalnej? - nie- Czy osoby odpowiedzialne za kierowanie daną instytucją przedstawiły wyraźną pisemną gotowość do współpracy w formie oświadczenia? - nie dotyczy6. Założenie o wykonaniu tylko jednego elementu - Czy projekt zakłada wykonanie wyłącznie jednego z elementów (etapów) realizacji zadania (np. dokumentacji projektowej), które w latach kolejnych będzie wymagało wykonania dalszych jego elementów (etapów), nieuwzględnionych we wniosku na dany rok? - nie7. Realizacja zadania dotycząca nieruchomości będącej własnością Miasta - Czy projekt dotyczy nieruchomości będącej własnością Miasta, na której prowadzona jest działalność komercyjna (nie dotyczy działalności dotowanej przez Miasto), przez którą rozumie się działalność prowadzoną w celu osiągania zysków? - nie8. Komercyjność projektu - Czy projekt ma charakter komercyjny tzn. wynika z niego, że można z niego czerpać bezpośrednie korzyści finansowe (przychody) w związku z realizacją projektu? - nie9. Możliwość realizacji zadania w przeciągu kolejnego roku budżetowego? - Czy możliwa jest realizacja zadania w trakcie roku budżetowego 2021? - tak10. Projekt zakładający budowę pomnika lub innych form upamiętnienia - Czy projekt zakłada budowę pomnika/pomników lub innych form upamiętnienia regulowanych przez odrębne przepisy? - nie11. Zgodność z przepisami prawa - Czy projekt narusza obowiązujące przepisy prawa, prawa osób trzecich, w tym prawa własności, ochrony wizerunku i dobrego imienia? - nie12. Realizacja na terenie miasta Poznania - Czy miejsce realizacji projektu wykracza poza teren Miasta Poznania? - nie13. Czy projekt jest wykonalny technicznie? - Wykonalność techniczna projektu, zgodna z wiedzą planistyczną i inżynieryjną, która polega na analizie m.in. czy:
a) projekt nie narusza norm, standardów oraz przepisów technicznych,
b) projekt jest możliwy do zrealizowania we wskazanej w zgłoszeniu projektu lokalizacji, w tym czy realizacja projektu nie koliduje z realizowanymi przedsięwzięciami Miasta,
c) realizacja projektu we wskazanej w zgłoszeniu projektu lokalizacji nie naruszy gwarancji udzielonej Miastu przez wykonawcę na istniejącą w tej lokalizacji infrastrukturę,
d) dostępne na rynku technologie umożliwiają realizację projektu,
e) do realizacji projektu są wymagane decyzje administracyjne, pozwolenia, zezwolenia, opinie lub inne dokumenty techniczne, a w konsekwencji, czy ich uzyskanie jest możliwe i pozwoli zrealizować projekt w trakcie roku budżetowego,
f) projekt nie zawiera wskazania potencjalnego wykonawcy, trybu jego wyboru lub znaków towarowych. - nie dotyczy14. Konieczna dodatkowa opinia MKZ - Czy projekt wymaga opinii MKZ? - nieKOSZTY Koszt projektu (kwota w zł) - określony przez Wnioskodawcę - 599 700 złKoszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach określony przez Wnioskodawcę - 10 000 złA. Czy wymagany budżet całkowity na realizację projektu jest zgodny z limitami finansowymi wskazanymi w Zasadach PBO21? - takB. Czy łączny koszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach przekracza 30% wartości zgłoszonego projektu? - nie
Koszt projektu (kwota w zł) - określony przez wydział merytoryczny - 599 700 złKoszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach określony przez wydział merytoryczny - 10 000 złKoszt oznakowania zrealizowanego projektu - 5 000 złA. Czy wymagany budżet całkowity na realizację projektu jest zgodny z limitami finansowymi wskazanymi w Zasadach PBO21? - takB. Czy łączny koszt utrzymania projektu w kolejnych 5 latach przekracza 30% wartości zgłoszonego projektu? - nie